II Niedziela Wielkiego Postu – 13 maca 2022 r.

← wróć do listy

II Niedziela Wielkiego Postu – 13 maca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Szczególny apel, zachęcający do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 kierujemy do Rodziców i młodzieży, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, ufając, że wspólna modlitwa pomoże młodzieży otworzyć się na przyjęcie Darów Ducha Świętego.

2. Wszystkich Wiernych informujemy, że na Ukrainę w Sanktuarium zebraliśmy 22.000 zł. Tę sumę w całości przekazaliśmy na konto Caritasu. To powód do dumy a zrazem świadectwo wrażliwości chrześcijańskiej. Wszystkim z serca całego dziękujemy. 
3. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o 14.30 dla dzieci komunijnych a o 20.00 dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia  sakramentu bierzmowania;  w sobotę o 10.00 zbiórka dla ministrantów a o 14.00 spotkanie dla Scholii.  

4. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

5. W najbliższą niedzielę dzień skupienia dla sióstr zakonnych realizujących swój charyzmat w naszym Mieście.

6. Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób, który w tym roku przygotujemy wg nowego projektu oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

7. Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 
1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  
8. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Chrystus przychodzący do naszych serc zawsze przemienia w nas to, co przemiany potrzebuje a Maryja niech będzie nam przewodniczką po wielkopostnych drogach i chroni w sposób szczególny wszystkie Niewiasty.