III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

← wróć do listy

III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również,   że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – ma obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.
 • Za tydzień  tj. w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczyna się w naszej parafii
  i w Sanktuarium czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Prowadzić je będzie Ks. Jan Oleszko – Sekretarz ds. Misji Księży Pallotynów w Ząbkach. Ich program będzie wyłożony na stolikach przy wyjściu z Sanktuarium w najbliższą niedzielę. 
 • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w czwartek spotkanie dla dzieci komunijnych o godz. 13.00 a dla ich Rodziców o 20.00.
  W piątek spotkanie dla uczniów klas VI o godz. 18.00; dla uczniów klas VII
  o 19.00  dla uczniów klas VIII o 19.30. W sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 10.00.
 • Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary
  u Siostry Julity,  przeznaczone na Boży Grób oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w ich codzienności.
 • Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując tego aktu wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Jakie są życzenia na najbliższy tydzień? Oby czas Wielkiego Postu uświadomił nam, że każdy z nas ma być zwierciadłem Boga w świecie: zauważmy, aby woda odbijała niebo, nie musi być głęboka, wystarczy, że będzie czysta… Bóg przyciąga czyste serca, a czyste serca przyciągają Boga.