V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024r.

← wróć do listy

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu, bo już w najbliższą niedzielę  przeżywać będziemy Niedzielę Palmową – rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św., natomiast uroczyste na placu przy Aniele Pokoju,  połączone z procesją na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie miał miejsce konkurs, organizowany przez Odział Związku Podhalan przy Sanktuarium na najładniejszą i własnoręcznie wykonaną PALMĘ. A nadto prosimy o umiejętne – czyli rozłożone w czasie – korzystanie z Sakramentu Pojednania, by móc z czystym sumieniem przeżywać czas świąt Wielkanocnych.
 • Dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że
  w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30;
  dla młodzieży o godz. 20.00.
 • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w czwartek spotkanie dla dzieci komunijnych o godz. 13.00 a w sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 10.00.
 • W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.
 • Informujemy, że W Szkole Podstawowej nr 2 trwają zapisy do oddziału przedszkolnego
  i klasy I
  na rok szkolny 2024/2025. Wnioski do  klasy I można składać do 12 kwietnia, zaś do przedszkola do 24.05.2024 w sekretariacie Szkoły w godzinach od 8.00 – 15.00. Przy zapisie konieczne są osobiste dokumenty w postaci dowodu.
 • Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym
  o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 • Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity
  – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał
  w codzienności.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski oraz „Baranki Wielkanocne” rozprowadzane przez Caritas. Natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy w codziennym życiu pamiętali, „że im ciemniejsza jest noc, tym jaśniejsze   gwiazdy, im większy ból tym bliższy Bóg” a Boże błogosławieństwo, które przyjmujemy, by nas w tym umacniało, krzepiło i dodawało sił.