IV Niedziela Wielkanocy – 21.04.2024 r.

← wróć do listy

IV Niedziela Wielkanocy – 21.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

   1. Czwartą niedzielą wielkanocną – Niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczyna się w  kościele katolickim 61 światowy tydzień modlitw o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niech więc czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim modlitewnym wołaniem o „robotników na żniwo Pana” zwłaszcza z naszej parafii. Niech też będzie czasem modlitewnej wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach oraz w naszych środowiskach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie Bogu i innym. Zachęcamy zatem do liczniejszego udziału – zwłaszcza w nabożeństwie różańcowym oraz adoracji Najśw. Sakramentu.

2. Przypominamy także, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna spowiedź
a uczynimy zadość jednemu z przykazań kościelnych, które mobilizuje nas do przeżycia Sakramentu Pojednania i Komunii Świętej w okresie Wielkanocy gdy przystąpimy do tego sakramentu między Wielkanocą a Uroczystością Trójcy Świętej. Proszę Was, abyśmy o tym nie zapomnieli.  

3.  Już dziś informujemy wszystkich wiernych, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, będzie miała miejsce w dniu 12 maja na Mszy św. o godz. 11.30, zaś uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej odbędzie się 26 maja również na Mszy św. o godz. 11.30.

4.   Dzisiaj trwa II tura wyborów samorządowych w naszej Ojczyźnie. Usilnie zachęcamy wszystkich do udziału w tych wyborach. Pamiętajmy, że raz na 5 lat decydujemy, kto
i wespół z kim będzie gospodarzem naszej małej Ojczyzny. Niech nasz głos przyczyni się do tego, by zostali wybrani ludzie dobrzy, mądrzy, pracowici i uczciwi a nade wszystko ludzie sumienia potrafiący służyć innym w trosce o dobro naszej społeczności oraz tych, którzy do nas przybywają.

5.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

     Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.