V Niedziela Wielkanocy – 28.04.2024 r.

← wróć do listy

V Niedziela Wielkanocy – 28.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące ku Maryi. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy i dla dorosłych o godz. 18.30 w Sanktuarium, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

2.   W piątek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak każdej niedzieli. Ponowimy także Akt oddania Matce Bożej Królowej Polski, zaś w swoich modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Ponieważ w piątek przypada uroczystość Królowej Polski to chorych naszej parafii nawiedzimy w czwartek od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 16.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci,
a
od godz. 18.30
dla dorosłych a ramach tych nabożeństw pokutny różaniec fatimski,  medytacja pierwszo sobotnia i Eucharystia. Zaś na zakończenie dnia Apel Maryjny.

4.  W środę nabożeństwem majowym rozpocznie się spotkanie dla członków Żywego Różańca.

5.  Od wielu już lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.