IV Niedziela Wielkanocy – 3 maja 2020 r.

← wróć do listy

IV Niedziela Wielkanocy – 3 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Czwartą niedzielą wielkanocną, niedzielą „Dobrego Pasterza” – rozpoczyna się w kościele katolickim 57 Światowy Tydzień Modlitw o Święte Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niech więc czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim modlitewnym wołaniem o „robotników na żniwo Pana” – zwłaszcza
    z naszej parafii. Niech też będzie czasem modlitewnej wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach oraz w naszych środowiskach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie Bogu i innym. Zachęcamy zatem do liczniejszego udziału – zwłaszcza w nabożeństwach majowych i adoracji Najśw. Sakramentu, zwłaszcza w pierwszy czwartek miesiąca, który przypada w tym tygodniu.
  2. W środę 13 maja przypada  103 – rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Modlitewny program tego dnia z oczywistych względów, będzie zdecydowanie bardziej skromny od tych, które nosimy w swoim sercu i w swojej pamięci z minionych lat.
    Zatem:
    – godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia,
    – godz. 18.30  – pokutny różaniec fatimski,
    – godz. 19.00 – Msza św.,
    – godz. 21.00 – Apel Maryjny, który zakończy dzień 103 rocznicy Objawień w Fatimie. 
  3. Przypominamy wszystkim wiernym, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy św. porannej i trwa do wieczora z przerwą na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny i powstrzymanie panującej pandemii. Zachęcamy więc wszystkich wiernych do indywidualnej modlitwy w tych intencjach. Proszę Was, abyśmy wzięli ufnie do ręki różaniec” a „wszyscy odzyskamy zdolność  okazywania sobie solidarności i zdolność wzajemnego sobie przebaczania” – jak pisał w Liście Apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” św. Jan Paweł II. 
  4. Przypominamy także, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna spowiedź a uczynimy zadość jednemu z przykazań kościelnych, które mobilizuje nas do przeżycia Sakramentu Pojednania i Komunii Świętej w okresie Wielkanocy gdy przystąpimy do tego sakramentu między Wielkanocą a Uroczystością Trójcy Świętej. Proszę Was, abyśmy o tym nie zapomnieli.   
  5. Trwa miesiąc maj,  poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa.  Nabożeństwa majowe w Sanktuarium w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy i dla dorosłych o godz. 18.30 w Sanktuarium, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe o godz. 18.30. W związku z powyższym nabożeństwo różańcowe w maju o godz. 11.30, tuż przed Mszą św. w intencji Ojczyzny.
  6. W poniedziałek w sali obok Sanktuarium o godz. 20.00 rozpocznie się  spotkanie dla Rodziców, których Dzieci w tym roku szkolnym miały przeżywać uroczystość I Komunii Świętej.
  7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej.