V Niedziela Wielkanocy – 10 maja 2020 r.

← wróć do listy

V Niedziela Wielkanocy – 10 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     W środę 13 maja przypada  103 – rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Uroczystościom miał przewodniczyć Ks. Abp Tadeusz Wojda – Metropolita Białostocki. Niestety z tych samych racji na obecnym etapie nie jest to możliwe. Więc program modlitewny w tym dniu z oczywistych względów, będzie zdecydowanie bardziej skromny od tych, które nosimy w swoim sercu i w swojej pamięci z minionych lat.

Zatem o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, i adoracja Najśw. Sakramentuo godz. 18.30  pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., o 21.00 – Apel Maryjny, który zakończy dzień 103 rocznicy Objawień w Fatimie. 

2.     W przyszłą niedzielę przypada w Sanktuarium pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim, przypadającym w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, miał przewodniczyć Ks. Abp Salvatore Pennacchio – Nuncjusz Apostolski w Polsce. Ale niestety Jego obecność również została odwołana. Więc program w tym dniu będzie następujący:

Msze św. w Sanktuarium w niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 17.00 i o godz. 19.00.

Nie będzie procesji różańcowej w parku fatimskim ale o godz. 10.00 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe w Sanktuarium i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św

Rok w rok tego dnia o godz. 15.00 – rozpoczynała się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Orkiestry Dętej  i banderii konnej. Z tych samych względów to wydarzenie zostaje odwołane. Zachęcamy wszystkich wiernych do indywidualnej modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę oraz dar powstrzymania pandemii.

Informujemy także, że wszystkie uroczystości są transmitowane na stronie www.smbf.pl oraz na profilu facebook Sanktuarium www.facebook.com/sanktuariumzakopane.

3.     Przypominamy wszystkim wiernym, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy św. porannej i trwa do wieczora z przerwą na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny i powstrzymanie panującej pandemii. Zachęcamy więc wszystkich wiernych do indywidualnej modlitwy w tych intencjach.

Proszę Was, abyśmy wzięli ufnie do ręki różaniec” a „wszyscy odzyskamy zdolność  okazywania sobie solidarności i zdolność wzajemnego sobie przebaczania” – jak pisał w Liście Apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” św. Jan Paweł II.

4.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.