IV Niedziela zwykła – 28.01.2024 r.

← wróć do listy

IV Niedziela zwykła – 28.01.2024 r.

     Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12.00; 17.00 i 19.00. Poświęcenie gromnic będzie miało miejsce na każdej Mszy św. Ten dzień jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W związku z powyższym o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. dla Sióstr zakonnych i Osób Bogu poświęconych. Przypominamy, że Ofiary złożone na tacę w tym dniu są w całości przeznaczone na zakony klauzurowe – w naszym przypadku będą wsparciem dla Sióstr Karmelitanek z Zakopanego. Również w tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia Dzieciom przystępującym w tym roku szkolnym do pierwszej komunii świętej – książeczek do nabożeństwa. W związku z powyższym na tę Mszę św. zapraszamy w sposób szczególny Dzieci i ich Rodziców.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek o godz. 18.00 modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych
  i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że |w pierwszą sobotę o godz. 16.00  nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci a w ramach tegoż nabożeństwa; nabożeństwo różańcowe, medytacja i Eucharystia.
 • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; dla kandydatów na ministrantów we wtorek o 13.30 a dla dzieci komunijnych w czwartek o 13.00.
 • Jak już informowaliśmy we wtorek rozpocznie się w Sanktuarium Seminarium odnowy wiary – ośmiotygodniowe rekolekcje dla wszystkich, którzy chcą umocnić swoją wiarę i tych, którzy chcą ją znaleźć a może obudzić. Seminarium poprowadzi p. Witek Wilk – szczęśliwy mąż Sylwii i ojciec czwórki dzieci, ewangelizator, perkusista, producent muzyczny, kompozytor, założyciel sieci księgarnio-kawiarni Niebo w Mieście. Obdarzony łaską przyprowadzania ludzi do Boga, prowadzi rekolekcje dla ludzi wszystkich stanów w wielu krajach. Spotkanie będą się odbywały przez osiem kolejnych wtorków o godzinie 20.00.  Szczegóły znajdziemy na plakatach i ulotkach. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 • Od wielu już lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarze na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie
  i wieczyste.

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.