V Niedziela zwykła – 4 lutego 2024 r.

← wróć do listy

V Niedziela zwykła – 4 lutego 2024 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W najbliższą niedzielę przypada także liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej
  z Lourdes
  , a zarazem przeżywać będziemy 32 Światowy Dzień Chorych, ustanowiony – jak pamiętamy – przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są Boże słowa zaczerpnięte z Księgi Rodzaju „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. One nam podpowiadają, że jesteśmy stworzeni, by przebywać razem,
  a nie samotnie. Ten wymiar naszego istnienia podtrzymuje nas szczególnie
  w okresach choroby i słabości, i jest pierwszą terapią, którą musimy wszyscy razem zastosować, aby uleczyć choroby społeczeństwa, w którym żyjemy. Zatem naszą modlitwą sprawmy, by chorzy czynili dobro cierpieniem a zdrowi, by czynili dobro cierpiącym. Msza św. dla chorych w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi
  o godz. 14.00.
  Po Mszy św. rozpocznie się spotkanie dla chorych naszej parafii. Prosimy wszystkich bliskich, by pomogli osobom chorym dotrzeć tego dnia do Sanktuarium.
 • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; spotkanie dla Dzieci komunijnych w czwartek o 13.00. Spotkanie dla uczniów klas VI w piątek o 18.00, dla uczniów klas VII w piątek o 19.00, dla uczniów klas VIII w piątek
  o 20.00; spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00 a spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę o 12.00.
 • Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarze na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.