Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

← wróć do listy

Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

 Ogłoszenia duszpasterskie

1. W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, zatem dziś – podobnie jak każdej niedzieli Wielkiego Postu – o godz. 18.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Msza św. wieczorna – bez kazania – po nabożeństwie Gorzkich Żali. Zaś 
w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej; dzieci o godz. 17.00; dorosłych o godz. 18.30 zaś młodzież o godz. 20.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca
W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych 
i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. 
W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Eucharystia i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom o praktyce nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci. Zatem  początek nabożeństwa godz. 16.00 a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię. Wszystkich serdecznie zapraszamy.  

3. Informujemy wszystkich wiernych, że w naszej Pallotyńskiej Prowincji zakończył się proces wyborczy Rady Prowincjalnej. W nowej – 3 letniej kadencji – która rozpocznie się w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tj. 25 marca, funkcję Przełożonego Prowincjalnego będzie sprawował Ks. Waldemar Pawlik SAC, jego zastępcą został Ks. Grzegorz Kurp SAC, zaś Radcami Prowincjalnymi zostali wybrani; Ks. Józef Ciupak SAC, Ks. Mirosław Mejzner SAC oraz Ks. Mariusz Małkiewicz SAC. Księdzu Prowincjałowi i całej Radzie życzymy Darów Ducha Świętego i polecamy ich modlitwom wszystkich wiernych. 

4. Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity 
– zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

5. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

7. Informujemy wszystkich wiernych, że jutro rozpoczynamy – zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – realizację projektu związanego z odnowieniem Sanktuarium wewnątrz i na zewnątrz. Malowanie Sanktuarium na zewnątrz rozpocznie się – ze względu na warunki atmosferyczne – zapewne po świętach Wielkanocnych, natomiast wewnątrz od jutra. Proces ten będzie trwał ok. dwóch tygodni. W związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość w przepadku jakichkolwiek utrudnień. 

Życzmy sobie, abyśmy pamiętali w codziennych chwilach naszego życia, że odnowa 
i nawrócenie możliwe są tylko dla tego, kto krzyżowi mówi „tak”, a nadto wszystkim wiernym życzymy głębokich przeżyć w czasie Gorzkich Żali, Dróg Krzyżowych oraz wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień.