II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

← wróć do listy

II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Szczególny apel, zachęcający do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 kierujemy do Rodziców
  i młodzieży, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, ufając, że wspólna modlitwa pomoże młodzieży otworzyć się na przyjęcie Darów Ducha Świętego.
 • W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o 14.15 dzieci komunijne; w piątek o 18.00 dla uczniów klas VII;  w sobotę o 10.00 dla lektorów i ministrantów a spotkanie Scholii w sobotę o 16.00. 
 • Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób, który w tym roku przygotujemy wg nowego projektu oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.
 • Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym
  o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 • Jak już informowaliśmy w miniony poniedziałek rozpoczęliśmy realizację projektu związanego z odnowieniem Sanktuarium wewnątrz i na zewnątrz. Malowanie Sanktuarium na zewnątrz rozpocznie się – ze względu na warunki atmosferyczne
  – zapewne po świętach Wielkanocnych, natomiast wewnątrz trwa i  zapewne będzie trwał jeszcze tydzień. W związku z powyższym od jutra do czwartku wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą miały miejsce w kaplicy Matki Bożej. 
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
  w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Chrystus przychodzący do naszych serc zawsze przemienia w nas to, co przemiany potrzebuje a Maryja niech będzie nam przewodniczką po wielkopostnych drogach i chroni w sposób szczególny wszystkie Niewiasty.