X Niedziela zwykła – 6 czerwca 2021r.

← wróć do listy

X Niedziela zwykła – 6 czerwca 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przypominamy, że dzisiaj Msza św. o godz. 10.00 będzie sprawowana przy Ołtarzu Papieskim w Parku Fatimskim. Tej Mszy św. będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp. Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. W czasie Eucharystii Pasterz Kościoła Krakowskiego dokona Aktu Proklamacji św. Jana Pawła II Patronem Powiatu Tatrzańskiego.Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

2. Jutro przypada 24 rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w tym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i rocznica konsekracji świątyni. Uczyńmy wszystko co w naszej mocy, by tego dnia dać świadectwo wdzięczności wobec św. Jana Pawła II za historyczny dar obecności i konsekracji tego Sanktuarium. 
3. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, która trwać będzie do czwartku włącznie. Serdecznie zachęcamy wszystkich – od dzieci przez młodzież po dorosłych – do udziału we Mszy św. wieczornej i procesji eucharystycznej wokół Sanktuarium. W czwartek 
w dniu zakończenia Oktawy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i wianków.

4. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. będzie miało miejsce wystawienie Najśw. Sakramentu i w łączności z Pasterzami Polskiego Kościoła dokonamy Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 
Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę przypada w naszej parafii i Sanktuarium uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną z aktem oddania Rodzin naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W najbliższą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca czerwca, więc jednego dnia przeżywać będziemy uroczystości fatimskie i czuwanie fatimskie. W związku z powyższym w niedzielę  przed południem nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa natomiast o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Pozostałe Msze św. bez zmian. Natomiast po południu o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św.,  o godz. 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim. Tym uroczystościom przewodniczyć będzie Ks. Waldemar Pawlik SAC, Wice Prowincjał Księży Pallotynów w Warszawie. Przypominamy także, że uroczystości fatimskie w Sanktuarium są czasem modlitwy za cały Kościół Święty, Ojca Świętego i naszą Ojczyznę. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej wierzyli w Obecność Pana w Najświętszym Sakramencie a zarazem nie zapomnieli, że On jest pokarmem, który nas strzeże tu i teraz i na życie wieczne.