Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021r.

← wróć do listy

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Msze Św. w Sanktuarium o godz. 7.00; następnie o godz. 10.00  uroczysta Msza Św., z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Natomiast w godzinach wieczornych Msze św. w Sanktuarium o 17.00 i 19.00.W związku z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o; przyozdobienie naszych domów a także serdecznie prosimy wszystkie Dzieci – do sypania kwiatów podczas procesji – dla nich próba w środę o godz. 16.00. Niech nasz udział w tej Uroczystości a zarazem w Eucharystycznej  procesji – zwłaszcza po doświadczeniach pandemicznych, będzie naszym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest pośród nas, pochyla się nad nami i nieustannie nam towarzyszy w naszej codzienności. 

2. Od piątku tj. 12 czerwca rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych naszej parafii do udziału we Mszy św. wieczornej i eucharystycznej procesji wokół naszej świątyni. Oktawa trwa do następnego czwartku włącznie.

3. W poniedziałek o godz. 20.00 w sali przy Sanktuarium spotkanie dla Rodziców młodzieży, której 15 czerwca na Mszy św. o godz. 19.00 J. E. Ks. Bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania.

4. W tym tygodniu W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek 
i pierwsza sobota miesiąca

W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. 

W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla Dzieci – z racji trwającej Oktawy Bożego Ciała –  Młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z procesją eucharystyczną.  

W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. procesja wokół Sanktuarium i Apel Maryjny. Takżew sobotę wyrusza z Sanktuarium jednodniowa – już 24 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza. Młodzież – ale też wszystkich zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Pielgrzymka rozpocznie się przy Ołtarzu Papieskim w Parku Fatimskim o godz. 7.00.

5. W pierwszą środę miesiąca ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca, które jak zawsze rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30.  

6. W najbliższą niedzielę tj. 6 czerwca Msza św. o godz. 10.00 będzie sprawowana – mamy nadzieję na dobrą pogodę – przy Ołtarzu Papieskim w Parku Fatimskim. Tej Mszy św. będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp. Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. W czasie Eucharystii Pasterz Kościoła Krakowskiego dokona Aktu Proklamacji św. Jana Pawła II Patronem Powiatu Tatrzańskiego. Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.  
7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkich zgromadzonych w Sanktuarium oraz naszych bliskich niech umacnia, krzepi i sił dodaje błogosławieństwo Trój-Jedynego Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego.