Święto Świętej Rodziny – 26 grudnia 2021r.

← wróć do listy

Święto Świętej Rodziny – 26 grudnia 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretua zarazem Święto Patronalne Sióstr Nazaretanek, posługujących także w tym Sanktuarium. Informując o tym prosimy o modlitwę w ich intencji oraz dar nowych powołań zakonnych.

2. Jednym z istotnych wydarzeń związanych z Rokiem Rodziny w Archidiecezji Krakowskiej będzie peregrynacja Ikony Świętej Rodziny. Jest ona okazją do radosnego dziękowania za dar każdego małżeństwa i każdej rodziny.  Ikona św. Rodziny do Sanktuarium przybędzie 29 grudniaZatem w tym dniu godz. 16.00 nastąpi przywitanie Ikony, godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe,  o godz. 19.00 uroczysta Msza Św., o godz. 20.00 nabożeństwo dla małżeństw i rodzin przed Ikoną Świętej Rodziny zwieńczone Maryjnym Apelem, natomiast 30 grudnia od 8.00 do 11.30 indywidualne modlitwy przed Ikoną, o godz. 12.00 Msza św. i o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz pożegnanie Ikony.Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału 
w tej modlitwie


3. W piątek przypada ostatni dzień roku 2021, który przechodzi do historii – podobnie jako rok ubiegły znaczony cierpieniem i lękiem o zdrowie i życie 
w kontekście trwającej epidemii.
 Dziękczynna Msza św. wieczorna z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym,  rozpocznie się o godz. 19.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny w Sanktuarium a po Apelu adoracja Najśw. Sakramentu aż do północy. 
O godz. 24.00 Msza św., z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej 
w nowym 2022 roku ufając, że będzie to rok znaczony nadzieją. 
Informujemy również, że za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” tego dnia można zyskać odpust zupełny. Metropolita Krakowski w tym dniu udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

4. W sobotę przypada pierwszy dzień nowego roku 2022 a zarazem – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Ten dzień jest także światowym dniem modlitwy o pokój na świecie. 
Przypominamy także, że w tym dniu Ks. Mieczysław Olech i Ks. Mieczysław Biały przeżywać będą dzień swoich imienin. Polecamy naszych Współbraci modlitwie wszystkich wiernych oraz składamy im serdeczne życzenia; Niech praca, będąca posługą wobec nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej przynosi im spełnienie.

W tym dniu przypada także pierwsza sobota  miesiąca. Zatem w sobotę o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo – sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. 


5. Od kilku lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się w taki sposób na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy. 

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili –  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.