Święto Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020r.

← wróć do listy

Święto Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu a zarazem Święto Patronalne Sióstr Nazaretanek, posługujących także w tym Sanktuarium. Informując o tym prosimy o modlitwę w ich intencji oraz dar nowych powołań zakonnych.
  2. W czwartek przypada ostatni dzień roku 2020, który przechodzi do historii jako rok znaczony cierpieniem i lękiem o zdrowie i życie w kontekście trwającej epidemii. Dziękczynna Msza św. wieczorna z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym,  rozpocznie się o godz. 17.00. O godz. 21.00 Apel Maryjny w Sanktuarium a po Apelu adoracja Najśw. Sakramentu aż do północy. O godz. 24.00 odprawimy Mszę św. – nawet wtedy, gdy będziemy sami w Sanktuarium – z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w nowym 2021 roku ufając, że będzie to rok znaczony nadzieją. Informujemy również, że za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” tego dnia można zyskać odpust zupełny.
  3. W pierwszy piątek miesiąca przypada pierwszy dzień nowego roku 2021 a zarazem
    Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Ten dzień jest także światowym dniem modlitwy o pokój na świecie. Przypominamy także, że w tym dniu Ks. Mieczysław Olech i Ks. Mieczysław Biały przeżywać będą dzień swoich imienin. Polecamy naszych Współbraci modlitwie wszystkich wiernych oraz składamy im serdeczne życzenia; Niech praca, będąca posługą wobec nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej przynosi im spełnienie. 
  4. W tym tygodniu przypada  pierwsza sobota  miesiąca. Zatem w sobotę o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo – sobotnia, Msza św.
    z kazaniem i Apel Jasnogórski. 
  5. Od kilku lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się w taki sposób na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy. 
  6. Jak już informowaliśmy – zgodnie z sugestią KEP i Pasterza naszej Archidiecezji  w tym roku nie będzie – z racji epidemii – wizyty duszpasterskiej także w naszej parafii. Pamiętajmy jednak, że każdy kapłan pracujący w Sanktuarium – na wyraźne zaproszenie poszczególnych Rodzin – ma prawo do indywidualnych odwiedzin tych Rodzin z zachowaniem norm sanitarnych. Proszę więc, aby Rodziny zainteresowane taką formą nawiedzenia, indywidualnie ustaliły czas takowej wizyty z poszczególnym kapłanem. Sugeruję, by takowe spotkania odbyły się – jeśli będą – w dniach od 28 grudnia do 6 stycznia – czyli do uroczystości Objawienia Pańskiego.  

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili –  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.