Boże Narodzenie 2020 r.

← wróć do listy

Boże Narodzenie 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Jakże innym i nieco przygnębiającym z powodu trwającej epidemii a zarazem pełnym tęsknoty był czas Adwentu roku 2020. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę wszelkie trudności z przeżywaniem tego czasu – razem z całą Wspólnotą Pallotyńską chcę dziękować Bogu – za jego dar. On nam uświadomił – podobnie jak inne dni, tygodnie i miesiące tego roku, co w życiu jest ważne. Potrzebą mego serca jest pragnienie, wypowiedzenia wdzięczności wobec ludzi; więc najpierw wobec moich Współbraci; Oni zawsze – jak Maryja – odpowiadają „tak” i służą całym sercem ludziom wierzącym nawiedzającym to Sanktuarium. Nowo Narodzone Dziecię niech Wam błogosławi oraz nieustannie „goni” Was ludzka wdzięczność. Nie podobna ocenić trudu S. Julitty, S. Joeli i przełożonej S. Agnieszki – czyli SS. Nazaretanek – niech radość ludzkich twarzy oraz błysk ich oczu będzie swoistym wyrazem ich i naszej wdzięczności. Niezwykle serdecznie dziękuję pracownikom Sanktuarium, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, Oddziałowi Związku Podhalan przy Sanktuarium i Wam – Drodzy parafianie – za życzliwość, trud, poświęcenie i pracę dla Sanktuarium i tej parafii. Wam wszystkim tutaj zgromadzonym – chcę za poetą powiedzieć, że zawsze tutaj na Was czekamy z każdą pierwszą gwiazdą, z niebem betlejemskim, co w pudełkach świeci – bez was świeczki gasną i nie ma żyć dla kogo”.
  2. Dziś w Boże Narodzenie. Msze św. w Sanktuarium; o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Jutro drugi dzień świąt – porządek Mszy św. w Sanktuarium – jak każdej niedzieli. Ofiary złożone jutro na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu JPII w Krakowie.
  3. Jak już informowaliśmy – zgodnie z sugestią KEP i Pasterza naszej Archidiecezji  w tym roku nie będzie – z racji epidemii – wizyty duszpasterskiej także w naszej parafii. Pamiętajmy jednak, że każdy kapłan pracujący w Sanktuarium – na wyraźne zaproszenie poszczególnych Rodzin – ma prawo do indywidualnych odwiedzin tych Rodzin z zachowaniem norm sanitarnych. Proszę więc, aby Rodziny zainteresowane taką formą nawiedzenia, indywidualnie ustaliły czas takowej wizyty z poszczególnym kapłanem. Sugeruję, by takowe spotkania odbyły się – jeśli będą – w dniach od 28 grudnia do 6 stycznia – czyli do uroczystości Objawienia Pańskiego.  

Wszystkim wiernym naszej parafii i tym, którzy Sanktuarium wybrali na miejsce swego spotkania z Bogiem, który przychodzi – życzmy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Daj Wam Boże szczęścia, zdrowia na to Boże Narodzenie, abyście byli zdrowi, weseli – jako i w niebie anieli.