Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024 r.

← wróć do listy

Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 będzie miała miejsce w Sanktuarium i w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Jednocześnie przypominamy Dzieciom i ich Rodzicom, że najbliższy tydzień – jest tygodniem eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i ich Rodziców o godz. 17.00.

2. Jutro przypada 13 maja a zarazem 107 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie.
W tutejszym
Sanktuarium rozpoczyna się czas nabożeństw fatimskich. W tym roku w Sanktuarium będziemy gościć J. E. Ks. Abp Marka Jędraszewskiego – Metropolitę Krakowskiego. Program modlitewny tego dnia będzie następujący; godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., której będzie przewodniczyć J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski i o 21.00 Apel Maryjny oraz procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień rocznicy Objawień w Fatimie.

3. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

4. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; spotkanie dla uczniów klas VI :

w piątek o 18.00 a dla uczniów klas VII w piętek o 19.00. Spotkanie dla ministrantów

w sobotę o godz. 10.00.

5. Jednocześnie informujemy, że „niedziela fatimska” w tym roku przypada w dniu 19 maja tj. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym uroczystościom, przewodniczyć będzie Ks. Carlos Cebecinhas – Rektor Sanktuarium z Fatimy. Program tych uroczystości będzie następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00; 8.30; 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Orkiestry Dętej i Banderii konnej. Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczą w Banderiach konnych i takowe zwierzęta posiadają oraz wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu i modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie. 

6. Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam będziemy gościć w Święto NMP Matki Kościoła tj. w poniedziałek 20 maja.  Wówczas Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie przewodniczyć Ks. Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej