Ur. Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

← wróć do listy

Ur. Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych mówiącemu o „spowiedzi i komunii świętej przynajmniej raz
w roku w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy  Przenajświętszej. J
ednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny – na zwykłych warunkach – za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”

2. Dzisiaj przypada w Sanktuarium niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim, przewodniczy Carlos Cebecinhas – Rektor Sanktuarium z Fatimy. Program tych uroczystości jest następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00, 8.30, 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Natomiast
o godz. 15.00 rozpocznie procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z udziałem Górniczej Orkiestry Dętej i Banderii konnej. Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczą w Banderiach konnych oraz wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu i modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie i Ziemi Świętej. 

3. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św.
w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 18.20 a to dlatego iż tego dnia gościć będziemy w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30 a Mszy św. będzie przewodniczyć Ks. Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

4. W sobotę 25 maja przypada już 17 rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza, twórcy i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył a nade wszystko w miłości do Pani Fatimskiej i św. Jana Pawła II.

5. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – czyli w przyszłą niedzielę na Mszy św.
o godz. 11.30 będzie miała miejsce uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Spowiedź dal Dzieci rocznicowych i ich Rodziców w sobotę  o godz. 17.00

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Duch Święty obmyje w nas to co nie święte, niech w serca oschłych wleje zachętę i niech uleczy rany naszych serc… Na zakończenie wspólnej modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.