Ur. Zesłania Ducha Świętego – 5.06.2022 r. 

← wróć do listy

Ur. Zesłania Ducha Świętego – 5.06.2022 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie 

   1. Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych mówiącemu o „spowiedzi i komunii świętej przynajmniej raz 
w roku – w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy Przenajświętszej. J
ednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny – na zwykłych warunkach – za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”

2. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 19.00 a zrazem trwa czas 25 rocznicy obecności św. Jana Pawła II na Skalnym Podhalu a zatem również 25 rocznicyMszy św. pod Wielką Krokwią i 25 rocznicykonsekracji przez św. Jana Pawła II Sanktuarium na Krzeptówkach. W związku z powyższym Msza św. z udziałem Konferencji Episkopatu Polski pod Wielką Krokwią będzie miała miejsce 6 czerwca o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

3. Dzień 7 czerwca 1997roku to niezwykła data w historii Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Tego dnia św. Jan Paweł II dokonał Aktu konsekracji/poświęcenia Sanktuarium „w dowód wdzięczności” – jak sam powiedział za modlitwy płynące z tego miejsca ku Bogu w Jego intencji i cały pontifikat. W związku powyższym Msza św. dziękczynna za dar konsekracji Sanktuarium będzie miała miejsce po zakończeniu Zebrania Plenarnego KEP tj. 7 czerwca o godz. 19.00. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Abp Tadeusz Wojda – Metropolita Gdański zaś Słowo Boże wygłosi Ks. Abp Adrian Galbas – koadiutor Archidiecezji Katowickiej. Wierzę i ufam, że słowa Ojca Świętego „Na Was zawsze można liczyć” znajdą wypełnienie podczas wspólnej wieczornej modlitwy dziękczynnej za dar konsekracji Sanktuarium.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Duch Święty obmyje w nas to co nie święte, niech w serca oschłych wleje zachętę i niech uleczy rany naszych serc… Na zakończenie wspólnej modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.