Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022 r.

← wróć do listy

Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 2. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu
  i Msza św. z kazaniem.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. i Apel Maryjny.
 4. Także w sobotę wyrusza z Sanktuarium jednodniowa – już 25 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza z hasłem „Tobie Panie zaufałem.” O godz. 7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie pielgrzymki w Parku Fatimskim, natomiast o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w Sanktuarium Najśw. Rodziny.  Młodzież – ale też wszystkich zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.
 5. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że w pierwszą sobotę kwietnia rozpoczęliśmy praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci. Zatem – w czerwcu – początek nabożeństwa godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię.
 6. W pierwszą środę miesiąca ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca, które jak zawsze rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30.  
 7. Powoli zbliża się 25 rocznica obecności św. Jana Pawła II na Skalnym Podhalu
  a zatem również 25 rocznica Mszy św. pod Wielką Krokwią i 25 rocznica konsekracji przez św. Jana Pawła II Sanktuarium na Krzeptówkach.
 8. W związku z powyższym Msza św. z udziałem Konferencji Episkopatu Polski pod Wielką Krokwią będzie miała miejsce 6 czerwca o godz. 18.00. Natomiast Msza św. dziękczynna za dar konsekracji Sanktuarium będzie miała miejsce po zakończeniu Zebrania Plenarnego KEP tj. 7 czerwca o godz. 19.00. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Abp Tadeusz Wojda – Metropolita Gdański zaś Słowo Boże wygłosi Ks. Abp Adrian Galbas – koadiutor Archidiecezji Katowickiej. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we Mszy św. pod Wielką Krokwią i prosimy całym sercem o wspólną modlitwę na Mszy św. dziękczynnej za dar konsekracji Sanktuarium.
 9. W najbliższym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w środę o godz. 16.00 dla chłopców klas VII; w czwartek o godz. 16.00 dla dziewcząt klas VII, natomiast w piątek o 18.00 dla młodzieży klas VI. 
 10. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli
i dobrego tygodnia.