Uroczystość Chrystusa Króla – 20.11.2022 r.

← wróć do listy

Uroczystość Chrystusa Króla – 20.11.2022 r.

​​  Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla po Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu, połączone z Aktem Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tegoż Aktu można zyskać odpust zupełny.

2. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się czas adwentowy, przygotowujący nas do uroczystych Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją naszej parafii i Sanktuarium jest codzienna Msza święta wotywna ku czci Matki Bożej sprawowana o świcie i zwana Mszą św. Roratnią. Ta Msza św. – również w niedzielę – będzie miała miejsce o godz. 6.00. Natomiast Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku będzie sprawowana o godz. 17.00. W soboty adwentu wszyscy gromadzimy się na Mszy św. Roratniej o świcie. Jednocześnie informujemy, że przez wszystkie niedziele Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Już dziś zachęcamy wiernych naszej parafii – począwszy od dzieci przez młodzież po dorosłych do systematycznego udziału we Mszy św. Roratniej. Niech nasze w niej uczestnictwo uczy nas wewnętrznej dyscypliny, prawdziwej ascezy, bez której nie ma życia duchowego i niech wzmacnia naszą wiarę. 

3. Jedną z praktyk religijnych przygotowujących nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia są Adwentowe rekolekcje – w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu tj. 11 grudnia i trwać będą do środy włącznie. Program rekolekcji zostanie podany w terminie późniejszym. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Sławomir Radulski  – pallotyn z Ołtarzewa.

4. W tym tygodniu bądą miały miejsce następujące spotkaniaw poniedziałek o 14.15 dla dzieci komunijnych; natomiast o godz. 20.00 w sali przy Sanktuarium  będzie miało miejsce spotkanie dla młodzieży klas VIII i ich rodziców. Bardzo prosimy, aby z każdym z młodzieży przyszedł przynajmniej jeden Rodzic; w środę  o 16.00 dla chłopców klas VIII a czwartek również o 16.00 dla dziewcząt klas VIII.

5. W naszym dekanacie – podobnie jak w całym Kościele – trwają  przygotowania związane z organizacją i wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży, które będzie miało miejsce w Lizbonie w dniach od 1 – 6 sierpnia 2023 roku. Kolejne spotkanie dla chętnych w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Sali obok Sanktuarium na Krzeptówkach. 

6. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami,które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym życzymy wielu wspaniałych chwil związanych z przeżywaniem czasu andrzejkowego; Solenizantom doświadczenia wielu znaków ludzkiej solidarności 
i dobroci a nas wszystkich niech umacnia, krzepi, dodaje sił i sensu w codzienności Chrystus – Król Jedyny Zbawiciel Świata.