Uroczystość Chrystusa Króla – 21.11.2021 r.

← wróć do listy

Uroczystość Chrystusa Króla – 21.11.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla po Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu, połączone z Aktem Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tegoż Aktu można zyskać odpust zupełny.

2. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się czas adwentowy, trudny czas, bo przeżywany w cieniu trwającej pandemii i obostrzeń sanitarnych a mimo to czas przygotowujący nas do uroczystych Świąt Bożego Narodzenia.
Tradycją naszej parafii i Sanktuarium jest codzienna Msza święta wotywna ku czci Matki Bożej sprawowana o świcie i zwana Mszą św. Roratnią. Ta Msza św. – również w niedzielę – będzie miała miejsce o godz. 6.00.

Natomiast Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku będzie sprawowana o godz. 17.00.

W soboty adwentu wszyscy gromadzimy się na Mszy św. Roratniej o świcie.

Jednocześnie informujemy, że przez wszystkie niedziele Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Już dziś zachęcamy wiernych naszej parafii – począwszy od dzieci przez młodzież po dorosłych do systematycznego udziału we Mszy św. Roratniej. Niech nasze w niej uczestnictwo uczy nas wewnętrznej dyscypliny, prawdziwej ascezy, bez której nie ma życia duchowego i niech wzmacnia naszą wiarę. 


3. Jedną z praktyk religijnych przygotowujących nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia są Adwentowe rekolekcje – w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu tj. 12 grudnia i trwać będą do środy włącznie. Program rekolekcji zostanie podany w terminie późniejszym. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Tadeusz Miszewski  – pallotyn z Chełmna.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzymy wielu wspaniałych chwil związanych z przeżywaniem czasu andrzejkowego; Solenizantom doświadczenia wielu znaków ludzkiej solidarności i dobroci a nas wszystkich niech umacnia, krzepi, dodaje sił i sensu w codzienności Chrystus – Król Jedyny Zbawiciel Świata.