XI Niedziela zwykła – 14 czerwca 2020 r.

← wróć do listy

XI Niedziela zwykła – 14 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypadają uroczystości fatimskie. W związku z tym dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe Msze św. bez zmian.

Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, a o godz. 11.00 
– uroczysta Eucharystia
.

Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Franciszkiem i naszą Ojczyznę oraz łaskę powstrzymania wciąż istniejącej i zagrażającej naszemu bezpieczeństwu epidemii.  Zatem wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, która trwać będzie do czwartku włącznie. Serdecznie zachęcamy wszystkich – od dzieci przez młodzież po dorosłych – do udziału we Mszy św. wieczornej i procesji eucharystycznej wokół Sanktuarium. 
W czwartek w dniu zakończenia Oktawy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i wianków.

W czwartek przypada także III czwartek miesiąca, więc o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku 
z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko ludzi młodych z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

3. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, po Mszy św. będzie miało miejsce wystawienie Najśw. Sakramentu z aktem oddania Sercu Jezusowemu. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę przypada w naszej parafii i Sanktuarium uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną z aktem oddania Rodzin naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej wierzyli w Obecność Pana w Najświętszym Sakramencie a zarazem nie zapomnieli, że On jest pokarmem, który nas strzeże tu i teraz i na życie wieczne