V Niedziela Wielkanocy – 15.05.2022 r. 

← wróć do listy

V Niedziela Wielkanocy – 15.05.2022 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj w Sanktuarium przypada  niedzielafatimska”. Uroczystościom fatimskim,  przewodniczy J. E. Ks. Bp Jacek Grzybowski z diecezji warszawsko-praskiej. Program tych uroczystości jest następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00, 8.30, 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Natomiast o godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Orkiestry Dętej i banderii konnej. Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy dziękczynnej za dar obecności św. Jana Pawła II na Skalnym Podhalu a także do modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. 
2. Jutro  będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie przewodniczyć Ks. Prowincjał Zenon Hanas SAC z Warszawy.Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

3. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona 
z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem W związku 
z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

4. W tym tygodniu będą miały następujące spotkania; w środę o godz. 16.00 dla chłopców klas VII; w czwartek o 16.00 – dla dziewcząt klas VII a w piątek o godz. 18.00 – dla uczniów klas VI. 

5. W środę 18 majaprzypada 102 Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Niech ten dzień będzie wyrazem wdzięczności względem Boga za dar Jego życia i dar Jego Rodziny. W Sanktuarium nabożeństwo majowe rozpocznie się pieśnią oazową „Barka”. Wszystkich serdecznie zapraszamy. 
6. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy rocznicę 
I Komunii św. 

7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.