VI Niedziela Wielkanocy – 22.05.2022 r. 

← wróć do listy

VI Niedziela Wielkanocy – 22.05.2022 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W najbliższą środę 25 maja przypada już 15 rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza, pierwszego Kapelana zakopiańskiej Solidarności, twórcy i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się 
w dziele, które stworzył a nade wszystko w miłości do Pani Fatimskiej, Kościoła, Ojczyzny i św. Jana Pawła II. 
2. W środę 25 maja Msza św. rozpocznie się – wyjątkowo – o godz. 18.00. Tej Mszy św. przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski wespół z Duszpasterzami Ludzi Pracy. Ta Msza św. 
w tutejszym Sanktuarium rozpocznie 30 – czyli Jubileuszowy Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie, informując zarazem, że tego dnia nabożeństwo majowe, będzie miało miejsce po Mszy św. o godz. 12.00. 
3. W czwartek przypada Dzień Matki. W szczególny i wyjątkowy sposób składamy życzenia wszystkim Mamom i dziękujemy za trud włożony w opiekę 
i wychowanie. Matka od zawsze jest symbolem bezpieczeństwa, ciepła i miłości. 
I to Ona odgrywa wielką rolę w życiu każdego z nas. Zachęcamy wszystkich do modlitewnej pamięci w intencji naszych Mam, prosząc dla tych, które odeszły do wieczności o dar nieba, zaś dla żyjących  oraz wszystkich kobiet o dar Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Fatimskiej.   

4. Przypominamy także, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna spowiedź
a uczynimy zadość jednemu z przykazań kościelnych, które mobilizuje nas do przeżycia Sakramentu Pojednania i Komunii Świętej w okresie Wielkanocy gdy przystąpimy do tego sakramentu między Wielkanocą a Uroczystością Trójcy Świętej. Proszę Was, abyśmy o tym nie zapomnieli.   
5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.