V Niedziela zwykła – 5 lutego 2023 r.

← wróć do listy

V Niedziela zwykła – 5 lutego 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W najbliższą sobotę przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej
    z  Lourdes
    , przeżywać będziemy 31 Światowy Dzień Chorych, ustanowiony
    – jak pamiętamy – przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są słowa Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii wg. św. Łukasza «Miej o nim staranie». Zatem naszą modlitwą sprawmy, by chorzy czynili dobro cierpieniem a zdrowi, by czynili dobro cierpiącym. Msza św. dla chorych w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10.00. Po Mszy św. rozpocznie się spotkanie dla chorych naszej parafii w Sali obok Kaplicy. Prosimy wszystkich bliskich, by pomogli osobom chorym dotrzeć tego dnia do Sanktuarium.
  • Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
  • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjne kalendarze na rozpoczęty rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św.

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.