V Niedziela zwykła – 6 lutego 2022 r.

← wróć do listy

V Niedziela zwykła – 6 lutego 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W najbliższy piątek przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, a zarazem przeżywać będziemy 30 Światowy Dzień Chorych, ustanowiony – jak pamiętamy – przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są słowa Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii wg. św. Łukasza  „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny, skłania nas przede wszystkim do zwrócenia naszego spojrzenia na Boga „bogatego w miłosierdzie”, który zawsze patrzy na swoje dzieci z ojcowską miłością, nawet wtedy, gdy one od Niego oddalają się. Zatem naszą modlitwą sprawmy, by chorzy czynili dobro cierpieniem a zdrowi, by czynili dobro cierpiącym. Msza św. dla chorych w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10.00. Po Mszy św. rozpocznie się spotkanie dla chorych naszej parafii. Prosimy wszystkich bliskich, by pomogli osobom chorym dotrzeć tego dnia do Sanktuarium.

2. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; W poniedziałek 
o 14.30 spotkanie dla dzieci komunijnych., również w poniedziałek o 20.00 spotkanie dla Rodziców Dzieci komunijnych, w sobotę o 10.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów, również w sobotę o 11.00 zbiórka dla ministrantów a o 14.00 spotkanie scholi dla dzieci. 

3. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 
4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.