VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020r. 

← wróć do listy

VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro 18 maja przypada 100 Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Niech ten dzień będzie wyrazem wdzięczności względem Boga za dar Jego życia i dar Jego Rodziny.
  A wszyscy, gdziekolwiek będziemy próbujmy zatrzymać się o godz. 17.00, aby samemu, w domu lub w jakiejkolwiek wspólnocie zaśpiewać “Barkę” w podziękowaniu za dar życia Karola Wojtyły. Niech ta oazowa pieśń zabrzmi od Bałtyku aż po Tatr szczyty
  i będzie symbolem ojczyźnianej jedności. W Sanktuarium nabożeństwo majowe i Msza św. dziękczynna o godz. 19.00 rozpoczną się tą pieśnią. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiaj przypada w Sanktuarium pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim, przypadającym w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, miał przewodniczyć Ks. Abp Salvatore Pennacchio – Nuncjusz Apostolski w Polsce. Ale niestety Jego obecność została odwołana. Program tej uroczystości jest następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00, 8.30, 17.00 i o godz. 19.00. Nie będzie procesji różańcowej w parku fatimskim ale o godz. 10.00 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe w Sanktuarium i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Rok w rok tego dnia o godz. 15.00 – rozpoczynała się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Orkiestry Dętej i banderii konnej. Ze względu na panującą pandemię to wydarzenie zostaje odwołane. Zachęcamy wszystkich wiernych do indywidualnej modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę oraz dar powstrzymania pandemii. Informujemy także, że wszystkie uroczystości są transmitowane na stronie www.smbf.pl oraz na profilu facebook Sanktuarium.
 3. W czwartek przypada III czwartek miesiąca, więc po dwóch miesiącach przerwy o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko ludzi młodych z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.
 4. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, natomiast dla dorosłych o godz. 18.30.  W związku z powyższym nabożeństwo różańcowe o godz. 11.30, tuż przed Mszą św. w intencji Ojczyzny.
 5. Przypominamy wszystkim wiernym, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy św. porannej i trwa do wieczora z przerwą na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny i powstrzymanie panującej pandemii. 
 6. Dyrekcja Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem dziękuje serdecznie za to, że 13 maja Sanktuarium przekazało na potrzeby naszego Szpitala Fumigator – urządzenie do dezynfekcji z przeznaczeniem na Szpitalny Oddział Ratunkowy, które już służy zarówno karetkom Zespołu Ratownictwa Medycznego jak
  i służy do dezynfekcji pomieszczeń oraz urządzeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Mamy nadzieję, że to urządzenie wzmocni poczucie bezpieczeństwa zarówno pośród Personelu Medycznego jak i przybywających do Szpitala Pacjentów. 
 7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkich zgromadzonych w Sanktuarium oraz naszych bliskich niech umacnia, krzepi
i sił dodaje błogosławieństwo Trój-Jedynego Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego.