VI Niedziela zwykła – 11.02.2024 r.

← wróć do listy

VI Niedziela zwykła – 11.02.2024 r.

     Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej  z Lourdes, a zarazem przeżywamy 32 Światowy Dzień Chorych, ustanowiony przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są Boże słowa zaczerpnięte z Księgi Rodzaju „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Msza św. dla chorych w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 14.00. Po Mszy św. rozpocznie się spotkanie dla chorych naszej parafii. Prosimy wszystkich bliskich, by pomogli osobom chorym dotrzeć tego dnia do Sanktuarium.

2.  W Sanktuarium trwa Seminarium odnowy wiary – ośmiotygodniowe rekolekcje dla wszystkich, którzy chcą umocnić swoją wiarę i tych, którzy chcą ją znaleźć a może obudzić. Spotkania mają miejsce w każdy wtorek o godzinie 20.00.  Szczegóły znajdziemy na plakatach i ulotkach. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3.  W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa – rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia Msze św. w Sanktuarium z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane jak każdej niedzieli i święta. Niech zatem wspólna modlitwa wszystkim wyprosi ducha pokuty a także niech będzie modlitwą wynagradzającą za grzechy własne, naszych bliskich, Kościoła
i Ojczyzny.

4. W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. Zatem
w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dzieci o godz. 17.00; dorosłych o godz. 18.30, młodzież o godz. 20.00, zaś w niedzielny wieczór tj. o godz. 18.30 gromadzimy się wszyscy, aby wspólnie przeżywać nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

5. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

6. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

7.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarze na rok 2024, natomiast we furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.