VIII Niedziela zwykła – 27.02.2022 r.

← wróć do listy

VIII Niedziela zwykła – 27.02.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa – rozpoczynająca czasWielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia Msze św. w Sanktuarium- z obrzędem posypania głów popiołem – będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00; 17.00 i 19.00.  Niech wspólna modlitwa wszystkim wyprosi ducha pokuty a także niech będzie modlitwą wynagradzającą za grzechy własne, naszych bliskich, Kościoła i  Ojczyzny. Przypominamy, że z woli Papieża Franciszka ten dzień jest dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.  

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca
W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. 
W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci, nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. 

W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. 
3. W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. Zatem w każdy piątekzapraszamy na Drogę Krzyżową; dzieci o godz. 17.00; dorosłych o godz. 18.30młodzież o godz. 20.00, zaś w niedzielny wieczór tj. o godz. 18.30 gromadzimy się wszyscy, aby wspólnie przeżywać nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

4. W pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywać będziemy w Polskim Kościele jako dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W tym duchu przebłagania, pokuty i solidarności z osobami skrzywdzonymi w Kościele trwać będziemy na wspólnej modlitwie, podczas Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 18.30 i wieczornej Eucharystii. 
5. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o  14.30 dla dzieci komunijnych, w środę o 16.00 dla chłopców klas VII; w czwartek o 16.00 dla dziewcząt klas VII; w piątek o 15.45 dla dzieci rocznicowych a  o 18.00 dla uczniów klas VI; również w piątek o 19.00 dla uczniów klas VIII;  w piątek; w sobotę zbiórka dla ministrantów o 10.00 a spotkanie scholi w sobotę o 14.00.

6. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym 
o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 
7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzymy wielu radości wynikających ze spotkań z ludźmi, zachęcając jednocześnie do pamięci, że we wtorek o północy rozpoczynamy czas pokuty, refleksji 
nawrócenia i modlitwy o pokój naświecie. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Pani Fatimska wyprasza potrzebne łaski na dzień dzisiejszy i cały tydzień.