I Niedziela Wielkiego Postu – 6.03.2022 r.

← wróć do listy

I Niedziela Wielkiego Postu – 6.03.2022 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

​​
1. W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, zatem dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Msza św. wieczorna – bez kazania – po nabożeństwie Gorzkich Żali.

Zaś w każdy piątek zapraszamy na Drogę krzyżową:

  • dzieci na godz. 17.00
  • dorosłych na godz. 18.30
  • młodzież na godz. 20.00.

Wszystkie nabożeństwa przeżywać będziemy z intencją wyproszenia pokoju dla Ukrainy i świata całego.


2. Wszyscy doskonale wiemy, co dzieje się na terenie Ukrainy, znamy także skutki trwającej barbarzyńskiej wojny, wywołanej przez Rosję. Do naszej Ojczyzny przybywa coraz więcej uchodźców wojennych – najczęściej Matek, Kobiet z Dziećmi. W związku z tym prosimy wszystkich, pragnących przyjąć pod swój dach tych, którzy uciekają przed wojną o kontakt z nami, podając informację o liczbie osób, które chcemy przyjąć i zakres świadczonej pomocy. Informujemy także, że Sanktuarium także włączy się w tę pomoc.

3. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o  14.30 dla dzieci komunijnych a o 20.00 spotkanie dla Rodziców Dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii Świętej, natomiast w sobotę zbiórka dla ministrantów o 10.00 a spotkanie Scholii  o 14.00.

4. Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób, który w tym roku przygotujemy wg nowego projektu oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

5. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 
6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, abyśmy pamiętali w codziennych chwilach naszego życia, że odnowa 
i nawrócenie możliwe są tylko dla tego, kto krzyżowi mówi „tak”, a nadto wszystkim wiernym życzymy głębokich przeżyć w czasie Gorzkich Żali, Dróg Krzyżowych oraz wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień.