X Niedziela zwykła – 11 czerwca 2023r.

← wróć do listy

X Niedziela zwykła – 11 czerwca 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, która trwać będzie do czwartku włącznie. Serdecznie zachęcamy wszystkich – od dzieci przez młodzież po dorosłych – do udziału we Mszy św. wieczornej i procesji eucharystycznej wokół Sanktuarium.
  W czwartek w dniu zakończenia Oktawy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i wianków, natomiast o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych a w środę o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas VI.
 • W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. będzie miało miejsce wystawienie Najśw. Sakramentu i Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę przypada w naszej parafii i Sanktuarium uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną.
 • We wtorek przypada 13 dzień miesiąca czerwca i czuwanie fatimskie. Program czerwcowego czuwania fatimskiego jest następujący; o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św., zaś o godz. 21.00 – Apel Maryjny w Sanktuarium
  i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 • W najbliższą niedzielę przypadają uroczystości fatimskie.  W związku z tym
  w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30
  . Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim,
  a o godz. 11.00 –
  uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Piotr Przyborek z Archidiecezji Gdańskiej.
  Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Franciszkiem i naszą Ojczyznę – wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie. 
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
  w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej wierzyli w Obecność Pana
w Najświętszym Sakramencie a zarazem nie zapomnieli, że On jest pokarmem, który nas strzeże tu i teraz i na życie wieczne.