Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 4.06.2023r.

← wróć do listy

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 4.06.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Msze Św. 
w Sanktuarium o godz. 7.00; następnie o godz. 10.00  uroczysta Msza Św., 
z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy.Natomiast w godzinach wieczornych Msze św. w Sanktuarium o 17.00 i 19.00. W związku  z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o; przyozdobienie naszych domów a także serdecznie prosimy wszystkie Dzieci – do sypania kwiatów podczas procesji 
– dla nich próba w środę o godz. 16.00. Niech nasz udział w tej Uroczystości 
a zarazem w Eucharystycznej  procesji – zwłaszcza po doświadczeniach pandemicznych, będzie naszym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest pośród nas, pochyla się nad nami i nieustannie nam towarzyszy w naszej codzienności. 

2. Od piątku tj. 9 czerwca rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych naszej parafii do udziału we Mszy św. wieczornej 
i eucharystycznej procesji wokół naszej świątyni. Oktawa trwa do następnego czwartku włącznie.

3. W środę przypada 26 rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w tym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i rocznica konsekracji świątyniUczyńmy wszystko co w naszej mocy, by tego dnia dać świadectwo wdzięczności wobec św. Jana Pawła II za historyczny dar obecności i konsekracji tego Sanktuarium. Również w środę ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca, które jak zawsze rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30. 

4. Dzisiaj wolontariusze  kwestują przy naszym Kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc.  Dlatego prosimy o wsparcie tej akcji a zrazem z serca dziękujemy wszystkim darczyńcom. 

5. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkich zgromadzonych w Sanktuarium oraz naszych bliskich niech umacnia, krzepi i sił dodaje błogosławieństwo Trój-Jedynego Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego.