X Niedziela zwykła – 9 czerwca 2024r.

← wróć do listy

X Niedziela zwykła – 9 czerwca 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. We czwartek przypada 13 dzień miesiąca czerwca czuwanie fatimskieProgram czerwcowego czuwania fatimskiego jest następujący; o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św., zaś o godz. 21.00 – Apel Maryjny w Sanktuarium 
i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

2. W najbliższą niedzielę przypadają uroczystości fatimskie. W związku z tym 
w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30
. Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, a o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Artur Ważny z diecezji sosnowieckiej. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Franciszkiem i naszą Ojczyznę oraz pokój na świecie.  – wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie. 

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej wierzyli w Obecność Pana 
w Najświętszym Sakramencie a zarazem nie zapomnieli, że On jest pokarmem, który nas strzeże tu i teraz i na życie wieczne.