​IX Niedziela zwykła – 2.06.2024r.

← wróć do listy

​IX Niedziela zwykła – 2.06.2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, która trwać będzie do czwartku włącznie. Serdecznie zachęcamy wszystkich – od dzieci przez młodzież po dorosłych – do udziału we Mszy św. wieczornej i procesji eucharystycznej wokół Sanktuarium. 
W czwartek w dniu zakończenia Oktawy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i wianków.  

2. W piątek przypada 27 rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w tym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i rocznica konsekracji świątyniUczyńmy wszystko co w naszej mocy, by tego dnia dać świadectwo wdzięczności wobec św. Jana Pawła II za historyczny dar obecności i konsekracji tego Sanktuarium.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca
W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży 
i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. 

4. A w środę ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca, które jak zawsze rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30. 

5. tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; spotkanie dla uczniów klas VI  w piątek o 18.00 a dla uczniów klas VII w piętek o 19.00 zaś spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

6. Biuro Pielgrzymkowe Księży Pallotynów w dniach od 2 do 9 września organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Program tej pielgrzymki znajduje się w zakrystii Sanktuarium oraz w furcie naszego domu. Wszystkich pragnących uczestniczyć w tej pielgrzymce prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

7. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast 
w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej wierzyli w Obecność Pana 
w Najświętszym Sakramencie a zarazem nie zapomnieli, że On jest pokarmem, który nas strzeże tu i teraz i na życie wieczne.