XII Niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 r.

← wróć do listy

XII Niedziela zwykła – 19 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W najbliższy piątek kończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny.  Zakończenie roku szkolnego rozpocznie się w Sanktuarium Mszą św. dziękczynną o godz. 8.00. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej wszystkich – począwszy od Dzieci przez Młodzież, Grono Pedagogiczne, Rodziców aż po wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę dziękczynienia.
  • W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. będzie miało miejsce wystawienie Najśw. Sakramentu w ramach tegoż nabożeństwa dokonamy Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę przypada w naszej parafii i Sanktuarium uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną.
  • Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, która trwać będzie do czwartku włącznie. Serdecznie zachęcamy wszystkich – od dzieci przez młodzież po dorosłych – do udziału we Mszy św. wieczornej i procesji eucharystycznej wokół Sanktuarium.
    W czwartek w dniu zakończenia Oktawy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i wianków.
  • Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.
  • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. My zaś w naszej codzienności pamiętajmy, że Bóg nigdy nie odmawia opieki tym, których utwierdza w swojej miłości.