XIII Niedziela zwykła – 26 czerwca 2022 r. 

← wróć do listy

XIII Niedziela zwykła – 26 czerwca 2022 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu 
i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca lipca– zapraszamy Dzieci i ich Rodziców, do praktykowania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci – początek nabożeństwa godz. 16.00 w Sanktuarium a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią  i Eucharystię. Natomiast tradycyjnie o godz. 18.30 dla dorosłychpokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. i Apel Maryjny. 

2. W środę przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. 
w Sanktuarium o godz. 7.00; 12.00 i 19.00. Ta uroczystość jest wyrazem naszej modlitewnej pamięci za cały Kościół Święty i jego Pasterza Franciszka, jednocześnie jest to dzień imienin naszego Współbrata Ks. Pawła Biskupa.
Natomiast wcześniej, bo już jutro dzień imienin będzie przeżywał Ks. Władysław Gajur. Informując o tym polecamy Ks. Władysława oraz Ks. Pawła modlitwom wszystkich wiernych.

3. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka I naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Rozpoczęły się wakacje. Kto nie odpoczywa – ten grzeszy ( św. Tomasz z Akwinu). Ale pamiętaj, nie zrób sobie wakacji od Pana Boga, bo to jeszcze większy grzech. Życzymy Wam błogosławionych wakacji.