XII Niedziela zwykła – 25 czerwca 2023 r.

← wróć do listy

XII Niedziela zwykła – 25 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, a więc nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla dzieci o godz. 16.00 w Sanktuarium; w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię. Natomiast dorosłych zapraszamy na  godz. 18.30 na pokutny różaniec fatimski, następnie medytację pierwszo –  sobotnią, Mszę św. z kazaniem i Apel Maryjny.
 • W czwartek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św.
  w Sanktuarium o godz. 7.00; 12.00 i 19.00. Ta uroczystość jest wyrazem naszej modlitewnej pamięci za cały Kościół Święty i jego Pasterza Franciszka, jednocześnie jest to dzień imienin naszego Współbrata Ks. Pawła Biskupa.
  Również w tym tygodniu, tj. we wtorek dzień imienin przeżywa Ks. Władysław Gajur. Informując o tym polecamy Ks. Władysława oraz Ks. Pawła modlitwom wszystkich wiernych.
 • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia KEP prowadzi akcję informacyjną nt. sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących siostry i braci. W przyszłą niedzielę będziemy mogli poznać aktualną sytuację chrześcijan na świecie. Po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem oraz wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.
 • Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka
  i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej
  – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00
  i od 15.00 do 18.00.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie wypoczywającym
w Zakopanem. Niech wszystkich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.