XIII Niedziela zwykła – 02 lipca 2023 r.

← wróć do listy

XIII Niedziela zwykła – 02 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek 
miesiącaW pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw.    Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży 
i dorosłych od godz. 18.30, wtedy też rozpocznie się nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem.

2. Dzisiaj gościmy w Sanktuarium Księdza Dyrektora z Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie, dzięki temu będziemy mogli poznać aktualną sytuację chrześcijan na świecie. Po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem oraz wesprzeć dzieło ofiarą do puszki. 

3. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednaniamożna skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

4. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. My zaś w naszej codzienności pamiętajmy, że Bóg nigdy nie odmawia opieki tym, których utwierdza 
w swojej miłości