​XIX Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

← wróć do listy

​XIX Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. W związku z powyższym Msze św. w Sanktuarium jak każdej niedzieli a nadto o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu Eucharystia, zaś o godz. 21.00 rozpocznie się Apel Maryjny w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2. We wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP a zarazem w rocznicę Cudu nad Wisłą przypadają uroczystości fatimskie. Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a następnie o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie  J. E. Ks. Abp  Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Przypominamy, że tego dnia NMP nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, pozostałe bez zmian.  W uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej do świątyni przynosimy tegoroczne zbiory tj. kwiaty, zboże, zioła i owoce, dziękując Bogu – razem z Maryją – za tegoroczne plony i rolniczy trud – wynikający z szacunku do ziemi i miłości do Ojczyzny. Poświęcenie ziół będzie miało miejsce na każdej Mszy św. 

3. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona 
z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku 
z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych, także tych którzy w Zakopanem wypoczywają, również w czwartek w liturgii wspominamy św. Jacka – także patrona Ks. Jacka Waligórskiego. Wszystkim solenizantom – zwłaszcza Ks. Jackowi – życzymy wielu Bożych łask i polecamy modlitwom wiernych.

4. W poniedziałek tj. 21 sierpnia będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpocznie się 
o godz. 17.30. W tym dniu Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. prof. Marian Kowalczyk z WSD Ołtarzew, rozpocznie się o godz. 18.20. Już dziś wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

5. W sobotę tj. 19 sierpnia z racji 122 rocznicypoświęcenia krzyża na Giewoncie Parafia Św. Krzyża w Zakopanem organizuje pielgrzymkę do Krzyża na Giewoncie. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00.

6. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.