XX Niedziela zwykła – 20 sierpnia 2023 r.

← wróć do listy

XX Niedziela zwykła – 20 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30. Zatem Msza  św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. prof. Marian Kowalczyk SAC z WSD Ołtarzew, rozpocznie się o godz. 18.20. Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  • W sobotę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, będącej dziękczynieniem za dar Matki w której Naród Polski odnajduje przedziwną pomoc i obronę sławiąc Jej Jasnogórski Wizerunek niezwykłą czcią. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00.
  • W Zakopanem trwa 54 Edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. W ramach tego Festiwalu w środę o godz. 17.30 rozpocznie się w Sanktuarium Modlitwa Ekumeniczna o pokój na świecie. 
  • Informujemy wszystkich wiernych, że decyzją Księdza Prowincjała Ks. Władysław Gajur – w tym tygodniu kończy pracę duszpasterską w tutejszej parafii i Sanktuarium i z dniem 24 sierpnia rozpocznie pracę duszpasterską w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej /tj. diecezja radomska/. Księdzu Władysławowi  serdecznie dziękujemy za ofiarną pracę w parafii
    i Sanktuarium, życząc Darów Ducha Świętego w nowym miejscu duszpasterskiego posługiwania.
  • Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.
  • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie
    i wieczyste.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie wypoczywającym
w Zakopanem. Niech wszystkich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.