XIX Niedziela zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

← wróć do listy

XIX Niedziela zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. W związku z powyższym 
program tego dnia jest następujący:

o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu,

o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu Eucharystia,

o godz. 21.00 rozpocznie się Apel Maryjny w Sanktuarium i procesja światła kończąca ten dzień. 
Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2. W sobotę tj. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypadają uroczystości fatimskie. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a następnie o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia w Sanktuarium której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, odpowiedzialnego za placówki dyplomatyczne Watykanu. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. W uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej do świątyni przynosimy tegoroczne zbiory tj. kwiaty, zboże, zioła i owoce, dziękując Bogu – razem z Maryją – za tegoroczne plony i rolniczy trud – wynikający z szacunku do ziemi i miłości do Ojczyzny. Poświęcenie ziół będzie miało miejsce na każdej Mszy św.

3. W poniedziałek tj. 17 sierpnia będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30. W tym dniu Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Franciszek Gomułczak SAC – pallotyn z Otwocka, rozpocznie się o godz. 18.20. Już dziś wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

4. W czwartek przypada trzeci czwartek miesiąca i powinna mieć miejsce Godzina uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem ale z racji przypadającego w tym dniu czuwania fatimskiego – wszystkich zachęcamy do udziału w modlitwie fatimskiej.

5. Informujemy wszystkich wiernych, że zgodnie z decyzją Księdza Prowincjała – Ks. Wojciech JurkowskiSAC kończy posługę Rektora naszej Wspólnoty a zarazem pracę duszpasterską w tutejszej parafii oraz Sanktuarium.

Z dniem 25 sierpnia rozpocznie posługę Rektora w naszej pallotyńskiej Wspólnocie w Otwocku.  Na ten moment naszą wspólnotę wesprze Ks. Rafał Nitek SAC, który obecnie pracuje w Wadowicach na Kopcu.  

Dziękując Ks. Wojciechowi – Rektorowi naszej Wspólnoty za ofiarną posługę w tym Sanktuarium życzę obfitości darów nieba w nowym miejscu kapłańskiej posługi oraz proszę o modlitwę w Jego intencji. 

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast 
w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.