XX Niedziela zwykła – 16 sierpnia 2020 r.

← wróć do listy

XX Niedziela zwykła – 16 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję  Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpoczyna się od godz. 17.30.

Z tej racji jutro Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Franciszek Gomułczak SAC, pallotyn z Otwocka – rozpocznie się o godz. 18.20. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2.  W sobotę – 22 sierpnia – przypada Wspomnienie NMP Królowej. W tym dniu zgodnie z życzeniem  Ojca Świętego Piusa XII – cały Kościół odnawia poświęcenie świata i siebie Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zachęcamy do udziału w wieczornym nabożeństwie różańcowym a także  Eucharystii z aktem odnowienia poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, które zawsze jest dla nas ucieczką a zarazem drogą wiodącą ku Bogu.

3.  W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

4.  W Zakopanem trwa wirtualny Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. W ramach tego Festiwalu w sobotę o godz. 15.00 rozpocznie się w kaplicy Matki Bożej Modlitwa Ekumeniczna o pokój na świecie i powstrzymanie zagrażającej naszemu życiu i bezpieczeństwu pandemii. Konsekwentnie nie odbędą  a następnie przy Sanktuarium nastąpi prezentacja wszystkich Zespołów Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

5.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.