XVI Niedziela zwykła – 23 lipca 2023 r.

← wróć do listy

XVI Niedziela zwykła – 23 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj o godz. 20.00 w Parku Fatimskim rozpocznie się widowisko słowno
  -muzyczne pt. „Byśmy byli jedno” organizowane przez
  Instytut Pamięci Narodowej. Koncert ten jest poświęcony trzem czołowym postaciom XX wieku – tj. ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, ks. Kard. Karolowi Wojtyle oraz ks. Franciszkowi Blachnickiemu. Tym widowiskiem IPN opowiada historię Kościoła polskiego w czasach komunizmu i oddaje  hołd niezwykłym kapłanom ukazując ścieżki ich życia i trudy prześladowań reżimu komunistycznego. Widowisko Instytutu Pamięci Narodowej – przeplecione pieśniami i muzyką – specjalnie napisaną na tę okoliczność – ma skłania do refleksji nad znaczeniem wolności, wartości duchowych i siły wspólnoty religijnej. Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 • Od dzisiaj do 29 lipca przy Sanktuarium można zapoznać się z wystawą plenerową, opowiadającą o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej, która została zamordowana w Boliwii. W związku z powyższym dzisiaj gościmy w Sanktuarium przedstawicielkę Fundacji, która daje świadectwo i przybliża nam postać tej  wyjątkowej misjonarki. Po Mszach świętych przed Sanktuarium można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w krajach Trzeciego Świata.
 • Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy
  o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę;
  o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w tych intencjach; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu Pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00  -13.00 i od 15.00 do 18.00.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Trwają wakacje… więc razem za Wami patrzę na Jutrzenkę i od niej chcę się uczyć… ona emanuje swoje piękno nawet, gdy nikt na nią nie patrzy. Błogosławionej niedzieli i niech Pani Fatimska strzeże naszych wakacyjnych dróg a Bóg niech nas wspiera swoim błogosławieństwem.