XVII  Niedziela zwykła – 30 lipca 2023 r.

← wróć do listy

XVII  Niedziela zwykła – 30 lipca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc Sierpień, który jest wspomnieniem tylu narodowych spraw, przeżyć i Maryjnych świąt. Już za dwa dni przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zatem Dobremu i Bogatemu w Miłosierdzie Bogu polecajmy tych, którzy swoje życie oddali za wolność, niepodległość i suwerenność naszej Ojczyzny. Miesiąc ten jest także miesiącem trzeźwości, zatem próbujmy w tym miesiącu  rezygnować z wszystkiego co uwłacza naszej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw.    Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że w sobotę godz. 16.00  rozpocznie się nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię.
  • W pierwszą środę miesiąca ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca, które jak zawsze rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30. 
  • Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.
  • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i papieskie kalendarze na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Trwają wakacje – zatem czas wypoczynku – a my wszystkim wypoczywającym
i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych dni w tym tygodniu.