XXII Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

← wróć do listy

XXII Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dobiegł końca wakacyjny czas przeżywany w cieniu nieustannie trwającej pandemii. Na progu nowego roku szkolnego stajemy pełni wdzięczności względem Boga za darowany czas wakacji i z nadzieją na nowy – dobry rok szkolny. Młodzież, Dzieci, Nauczycieli oraz Rodziców serdecznie zapraszamy na Mszę św., w najbliższy czwartek o godz. 8.00. Ten dzień jest także wspomnieniem 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej, tragicznej w skutkach dla naszej Ojczyzny.  Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy za Jej wolność i niepodległość oddali swoje życie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota
  miesiąca
  . W pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych
  i misyjnych. A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 zaś o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że w pierwszą sobotę kwietnia rozpoczęliśmy praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci. Zatem – we wrześniu – początek nabożeństwa godz. 16.00 w Sanktuarium a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię.
 3. W przyszłą niedzielę w  Sanktuarium będziemy przeżywali Jubileusz 50 – lecia kapłaństwa Księdza Jacentego Waligórskiego – pallotyna, kapłana, który większość swego kapłaństwa przeżył pracując na terenach misyjnych a od 3 lat  pracującego przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. W związku z tym wszystkich wiernych zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 11.30, którą sprawować będzie Ksiądz Jubilat. Jubilatowi już dziś życzymy wielu łask Bożych a nadto, niech Maryja Pani Fatimska otacza Go niezwykłą opieką.
 4. W listopadzie tj. od 16 – 23 listopada  planujemy organizację pielgrzymki do Korzeni Chrześcijaństwa – „Od Nazaretu do Jerozolimy” – czyli do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce życia, bo właśnie taką pielgrzymką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej – prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium. Zapisy przyjmujemy do 11 września. Ilość miejsc ograniczona.
 5. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania: dla dzieci, które w tym roku szkolnym będą przeżywać rocznicę I Komunii Św. spotkanie w piątek o 15.45; dla ministrantów i lektorów zbiórka w sobotę o 10.00.
 6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie dzieciom i młodzieży, nauczycielom i rodzicom na nowy rok szkolny. Niech ich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.