​XXIII Niedziela zwykła – 4 września 2022 r. 

← wróć do listy

​XXIII Niedziela zwykła – 4 września 2022 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W przyszły wtorek przypada 13 dzień miesiąca września w konsekwencji czuwanie fatimskie.Zatem o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św. natomiast o godz. 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim. Zaś na uroczystości fatimskie, które przypadają w niedzielę 18 września przyjął zaproszenie J. E. Ks. Kard. Robert Sarah – były Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Już dziś serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.  

2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej a zarazem 76 rocznicę Aktu Poświecenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi przez kard. Augusta Hlonda, który został ponowiony przez Polski Episkopat w roku Jubileuszu setnej rocznicy Objawień Matki Bożej Fatimie w tutejszym Sanktuarium. Zapraszamy serdecznie  na Mszę św.  o godz. 7.00, 12.00 i wieczorem o godz. 19.00.

3. Jeszcze raz przypominamy, że w dniach od 16 – 23 listopada planujemy organizację pielgrzymki do Korzeni Chrześcijaństwa – „Od Nazaretu do Jerozolimy” – czyli do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce życia, bo właśnie taką pielgrzymką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej – prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium. Zapisy przyjmujemy do 11 września. Ilość miejsc ograniczona.

4. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania;

  • w poniedziałek o godz. 20.00 – spotkanie dla Rodziców młodzieży klas VI, VII i VIII,
  • środę również o 20.00 – spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych.
  • Oba spotkania będą miały miejsce w sali obok Sanktuarium.
  • Zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.  

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.


Wszystkim wiernym życzymy, by w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.