XXII Niedziela zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

← wróć do listy

XXII Niedziela zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dobiegł końca wakacyjny czas przeżywany w cieniu trwającej pandemii. Na progu nowego roku szkolnego stajemy pełni wdzięczności względem Boga za darowany czas wakacji i z nadzieją na nowy – dobry rok szkolny. Młodzież, Dzieci, Nauczycieli oraz Rodziców serdecznie zapraszamy na Mszę św., w najbliższy wtorek o godz. 8.00. Ten dzień jest także wspomnieniem 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej, tragicznej w skutkach dla naszej Ojczyzny.  Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy za Jej wolność i niepodległość oddali swoje życie. 
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota    miesiąca.
  W pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.
  A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30, o 17.00 Msza św. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem.
  W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszosobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. 
 3. W środę nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30 rozpocznie się spotkanie dla Członków Żywego Różańca. 
 4. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów; ministrantów i lektorów naszej parafii. 
 5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie dzieciom
i młodzieży, nauczycielom i rodzicom na nowy rok szkolny. Niech ich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.