XXIII Niedziela zwykła – 6 września 2020 r.

← wróć do listy

XXIII Niedziela zwykła – 6 września 2020 r.

  1. W najbliższą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca września, więc jednego dnia przeżywać będziemy uroczystości fatimskie i czuwanie fatimskie. Zatem 
    o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św. natomiast o godz. 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim. Tym uroczystościom przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Adrian Galbas z diecezji ełckiej. W związku z powyższym w niedzielę  przed południem nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa natomiast o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Pozostałe Msze św. bez zmian. Przypominamy także, że uroczystości fatimskie w Sanktuarium są czasem modlitwy za cały Kościół Święty, Ojca Świętego i naszą Ojczyznę. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2. W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00, natomiast z kościoła św. Krzyża 
w Zakopanem po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzyma do Krzyża na Giewoncie. Jednocześnie informujemy, że tego dnia na Mszy św. o godz. 19.00 J. E. Ks. Bp Damian Muskus z Krakowa, młodzieży naszej parafii udzieli sakramentu bierzmowania. W związku z powyższym nabożeństwo pokutne i spowiedź dla młodzieży oraz świadków bierzmowania w sobotę 12 września o godz. 17.00.

3. W sobotę o godz. 14.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów; ministrantów i lektorów naszej parafii. 

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzymy, by w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.