​​XXIX  Niedziela zwykła –16 października 2022 r.

← wróć do listy

​​XXIX  Niedziela zwykła –16 października 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada ostatnia w tym roku niedziela fatimska. Uroczystościom przewodniczy 
Ks. Carlos Cabecinhas  Rektor Sanktuarium w Fatimie. Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim a następnie w Sanktuarium uroczysta Eucharystia.Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 15.00 – wyruszy z Sanktuarium do kościoła św. Krzyża procesja Maryjna ulicami naszego Miasta z udziałem; Orkiestry Dętej i banderii konnej. Niech kończące się uroczystości fatimskie będą naszą modlitwą za Kościół Święty, naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie. Wierzę i ufam, że one ukażą także piękno Skalnego Podhala wyrażające się w stroju góralskim.

2. Dzisiaj przypada XXI„Dzień Papieski”, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszystkie ofiary złożone do puszek a przeznaczone na stypendia, będące wsparciem dla ubogich dzieci i młodzieży z głębi serca dziękujemy.

3. We wtorek  przypada 17 edycja międzynarodowej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”.  Pomysł tej modlitewnej kampanii powstał w 2005 roku był odpowiedzią na prośbę św. św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. W tym modlitewnym wydarzeniu uczestniczą dzieci z całego świata. 
W związku z powyższym jutro o godz. 9.00 tu w Sanktuarium rozpocznie się modlitwa różańcowa 
w intencji uproszenia pokoju w świecie i naszej Ojczyźnie oraz ochrony Dzieci przed zagrożeniami współczesnej cywilizacji. Przypominamy, że tę akcję koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie oraz, że ta modlitwa będzie transmitowana w mediach społecznościowych.

4. czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbieniapołączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych, także tych którzy w Zakopanem wypoczywają

5. W piątek liturgiczne Wspomnienie Św. Jana Pawła IIprzypada 35 rocznica Koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej, znajdującej się w kaplicy obok Sanktuarium. Ów akt miał miejsce na Placu Św. Piotra w Rzymie i był dokonany przez św. Jana Pawła II. Zatem jest to niezwykły powód do naszej wdzięczności wobec św. Jana Pawła II, wyrażający się  dziękczynnej modlitwie za dar koronacji oraz wezwanie dla nas, byśmy wsłuchiwali się w treść fatimskiego orędzia. 

6. Miesiąc listopad – czas modlitewnej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone kartki wspominkowe. Na kartkach można wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i zwyczajem lat minionych przekazać do zakrystii Sanktuarium. Za zmarłych poleconych naszym modlitwom przez cały miesiąc Księża Pallotyni odprawiają każdego dnia 24 Msze św., jedna z nich będzie sprawowana w Sanktuarium o godz. 19.00. Zatem Mszą św. i modlitwą różańcową będziemy prosić Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych. 

7. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Idąc na cmentarze składamy na grobach naszych bliskich kwiaty i zapalamy znicze. Zechciejmy ten gest wynikający z wdzięczności i wiary pogłębić przez modlitewną pamięć. A nasze zamyślenie o śmierci niech stanie się okazją do odnowienia wiary w życie wieczne